18 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 114 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|[[Алберт Ајнштајн]], физичар, најистакнат теоретичар на новата епоха во физиката.
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Абу Ајуб ал Масри]], член на Ал-Каеда.
|}
<noinclude>