Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава zh:下索布语
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Флективни јазици (со користење на HotCat))
с (r2.7.3) (Робот: Додава zh:下索布语)
[[Категорија:Долнолужички јазик|*]]
[[Категорија:Бранденбург]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]
 
[[ba:Түбәнге лужи теле]]
[[ta:கீழ் சொருபிய மொழி]]
[[uk:Нижньолужицька мова]]
[[zh:下索布语]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]
9.281

уредување