Капитен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава sr:Капитен
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава bn:অধিনায়ক)
с (Робот: Додава sr:Капитен)
[[no:Lagkaptein]]
[[simple:Captain (sports)]]
[[sr:Капитен]]
[[fi:Kapteeni (urheilu)]]
[[sv:Lagkapten]]
34.422

уредувања