Разлика помеѓу преработките на „Белата куќа“

Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува tl:White House
с (r2.7.2) (Робот: Додава war:Busag nga Balay)
с (r2.7.3) (Робот: Менува tl:White House)
[[fi:Valkoinen talo]]
[[sv:Vita huset]]
[[tl:PutingWhite TahananHouse]]
[[ta:வெள்ளை மாளிகை]]
[[tt:Ак йорт]]
125.832

уредувања