Разлика помеѓу преработките на „Српскохрватска граматика“

с
Брзо додавање категорија Хрватски јазик (со користење на HotCat)
с (MacedonianBoy ја премести страницата Граматика на српскиот јазик на Српскохрватска граматика)
с (Брзо додавање категорија Хрватски јазик (со користење на HotCat))
[[sr:Граматика српског језика]]
[[sh:Граматика српскохрватског језика]]
 
[[Категорија:Хрватски јазик]]