Акцент во македонскиот јазик: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Македонска граматика|*]]
[[Категорија:Македонски јазик|Граматика]]
[[Категорија:Граматики на јазици|Македонски]]