Разлика помеѓу преработките на „Централна банка на Иран“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Image:Iranmoney.jpg|thumb|250px|лево|20,000 [[Ирански Риал]]и]]
[[Image:500rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|500 [[Ирански Риал]]и]]
[[Image:1000rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|1,000 [[Ирански Риал]]и од [[1961]] со ликот на [[Пахлави]]]]
 
{| class="wikitable"