Разлика помеѓу преработките на „Градови во Латвија“

с
Замена на Image:Lv-Jekabpils.ogg со Image:Lv-Jēkabpils.ogg (од страна на Rocket000 поради: ''File renaming criterion #5: Correct obvious errors in file names ...
с (Замена на Image:Lv-Jekabpils.ogg со Image:Lv-Jēkabpils.ogg (од страна на Rocket000 поради: ''File renaming criterion #5: Correct obvious errors in file names ...)
|103.053
|-
|[[Јекабпилс]] {{Audio|Lv-JekabpilsJēkabpils.ogg|изговор}} [[Податотека:Coat_of_Arms_of_Jēkabpils.svg|30 п|десно]]
|1670. г.
|26.378