Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:САД-кошаркар-никулец“

нема опис на уредувањето
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table CELLPADDING=0 CELLSPACING=0 style="background-color: transparent;"><tr><td>[[ImageСлика:Basketball.png|30px30п]][[ImageСлика:Flag of the United States.svg|30px30п]]</td><td>&nbsp;''Оваа [[Биографија|биографска]] статија за личност од [[КошаркаСАД|кошаркарамериканската]] од [[Соединети Американски Држави|САДкошарка]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.''</td></tr></table></div>
[[Категорија:Никулци за американски кошаркари<noinclude>| </noinclude>]]
 
[[Категорија:Кошаркарски шаблони<noinclude>| </noinclude>САД]]
<noinclude>
 
<noinclude>[[en:Template:US-hoopsHoops-bio-stub]]</noinclude>
[[ja:Template:Hoops-bio-stub]]
</noinclude>