Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Македонска револуционерна организација“

 
{{reflist}}
 
== Сликите со натписи "СЛОБОДА ИЛИ СМРТ" ==
 
Се извинувам, но какви се овие натписи "СЛОБОДА ИЛИ СМРТ", каде сте ги виделе на печати, документи, знамиња и т.н. Сите натписи од тоа време се "СВОБОДА ИЛИ СМЪРТЬ". Моментално овие наликуваат на некои фалсификати. Бидете поозбилни и ги коригирајте. Фала. [[Special:Contributions/89.215.42.96|89.215.42.96]] <small>([[User talk:89.215.42.96|разговор]])</small> 22:47, 10 јули 2012 (CEST)
Анонимен корисник