Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

с
нема опис на уредувањето
с
Заедно со [[Јовица Тасевски - Етернијан]] го има составено изборот од современата македонска поезија со библиски, религиозни и апокрифни мотиви што излезе како специјален број на списанието Стремеж (11.12.2000).
 
[[Категорија:МакедонциПоети од Република Македонија|Апостолоска Маја]]
[[Категорија:Македонски писатели|Апостолоска Маја]]
[[Категорија:Македонски поети|Апостолоска Маја]]
[[Категорија:Македонска литература|А]]
 
[[en:Maja Apostoloska]]