Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[Гардиски Совет]]
**[[Ахмад Џанати]]
*[[Совет за целесообразност на Иран|Совет за целесообразност]]
**[[Акбар Хешеми Рагсанџани]]
*[[Правен систем на Иран]]
**[[Махмуд Шахруди]]