Разлика помеѓу преработките на „Харисбург (Пенсилванија)“

нема опис на уредувањето
| етнички групи =
}}
'''Харисбург''' ({{lang-en|Harrisburg}}) е главен град на американската сојузна држава [[ПенсиванијаПенсилванија]]. Според пописот извршен во 2010 година, во градот живееле 49,528 жители.
 
==Збратимени градови==