Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

с
r2.7.2) (Робот: Додава am:የአለም አገራት ዝርዝር
с (Робот: Додава vep:Mail'man valdkundad)
с (r2.7.2) (Робот: Додава am:የአለም አገራት ዝርዝር)
[[af:Lys van lande]]
[[als:Liste unabhängiger Staaten]]
[[am:የአለም አገራት ዝርዝር]]
[[ang:Land þǣre worulde]]
[[ab:Атәылақәеи атерриториақәеи алфавиттә рыхьӡынҵа]]
7.011

уредување