Разлика помеѓу преработките на „Градови во Латвија“

с (r2.7.1) (Бот Додава: sk:Zoznam miest v Lotyšsku)
|64.748
|-
|[[Јурмала]] {{Audio|Lv-JurmalaJūrmala.ogg|изговор}} [[Податотека:Coat_of_Arms_of_Jūrmala.svg|30 п|десно]]
|1959. г.
|56.147
|-
|[[Лиепаја]] {{Audio|Lv-LiepajaLiepāja.ogg|изговор}} [[Податотека:Coat_of_Arms_of_Liepāja.svg|30 п|десно]]
|1625. г.
|83.884
|-
|[[Резекне]] {{Audio|Lv-RezekneRēzekne.ogg|изговор}} [[Податотека:Coat_of_Arms_of_Rēzekne.svg|30 п|десно]]
|1773. г.
|34.912
|-
|[[Рига]] {{Audio|Lv-RigaRī£ga.ogg|изговор}} [[Податотека:Coat of Arms of Riga.svg|55 п|десно]]
|1225. г.<!-- don't change to 1201 - that was the year Riga was founded not when it received city rights -->
|705.703
1

уредување