Разлика помеѓу преработките на „Рак (соѕвездие)“

Додадени 27 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава af:Kreef (sterrebeeld)
с (r2.7.3) (Робот: Менува sk:Rak (súhvezdie))
с (r2.7.2) (Робот: Додава af:Kreef (sterrebeeld))
[[Категорија:Соѕвездија забележани од Птоломеј|Рак]]
 
[[af:Kreef (sterrebeeld)]]
[[ang:Crabba (steorra)]]
[[ar:السرطان (كوكبة)]]
7.011

уредување