Разлика помеѓу преработките на „Пиндар“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува ar:بندار
с (r2.7.3) (Робот: Додава an:Pindaro; козметички промени)
с (r2.7.2) (Робот: Менува ar:بندار)
[[Категорија:Старогрчки поети]]
 
[[ar:پنداربندار]]
[[an:Pindaro]]
[[be:Піндар]]
5.331

уредување