Разлика помеѓу преработките на „Втора робовска војна“

изменета категоризација, дополнување
(Создадена страница со: {{Малку извори}} {{Infobox Military Conflict |conflict=Втора робовска војна |partof=[[Римски робовски војн...)
 
(изменета категоризација, дополнување)
[[Категорија:Војни на Римската Република]]
[[Категорија:100-ти п.н.е.]]
[[Категорија:Римски робовски војни]]
 
[[ar:حرب العبيد الثانية]]
2.148

уредувања