Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додаје: ro:Limba slavă veche
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: ro:Limba slavă veche)
[[nl:Oerslavisch]]
[[pl:Język prasłowiański]]
[[ro:Limba slavă veche]]
[[ru:Праславянский язык]]
[[sk:Praslovančina]]
6.250

уредувања