Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
----
* '''Извршна власт'''
** [[Претседател на Индонезија|Претседател]] ([[ЛистаСписок на претседатели на Индонезија|ЛистаСписок]])
** [[Потпреседател на Индонезија|Потпретседател]] ([[Листа на потпретседатели на Индонезија|Листа]])
** [[Кабинет на Индонезија|Кабинет]]