Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
----
* [[Административна поделба на Индонезија|Административна поделба]]
** [[ПровинцииПокраини на Индонезија|ПровинцииПокраини]] (''provinsi'')
** [[РегенстваНамесништва на Индонезија|РегенстваНамесништва]] (''kabupaten'')
** [[Список на градови во Индонезија|Градови]]
** [[Подреони на Индонезија|Подреони]] (''kecamatan'')