Разлика помеѓу преработките на „Вајмарска Република“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува sr:Вајмарска република
с (r2.7.1) (Бот Додава: io:Weimar Republiko)
с (r2.7.2) (Робот: Менува sr:Вајмарска република)
[[sk:Weimarská republika]]
[[sl:Weimarska republika]]
[[sr:Вајмарска Републикарепублика]]
[[sh:Weimarska Republika]]
[[fi:Weimarin tasavalta]]
9.281

уредување