Разлика помеѓу преработките на „Конфедерација“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува fa:کنفدراسیون
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fa:کشورگان)
с (r2.7.3) (Робот: Менува fa:کنفدراسیون)
[[eo:Konfederacio]]
[[eu:Konfederazio]]
[[fa:کشورگانکنفدراسیون]]
[[fr:Confédération (organisation politique)]]
[[gl:Confederación]]
126.849

уредувања