Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 58 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Флективни јазици (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Флективни јазици (со користење на HotCat))
[[ta:கீழ் சொருபிய மொழி]]
[[uk:Нижньолужицька мова]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]