Отвори го главното мени

Промени

с
Брзо додавање категорија Флективни јазици (со користење на HotCat)
[[uk:Староцерковнослов'янська мова]]
[[zh:古教會斯拉夫語]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]