Разговор:Главна страница: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Thank you. [[:lt:User:Hugo.arg]] 09:10, 16 февруари 2008 (UTC)
 
== Викиречник ==
 
Здраво луѓе,
 
работев деновиве на Викиречникот. Направив понуда за [http://mk.wiktionary.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80:%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0 главна страна] и [http://mk.wiktionary.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD:%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%98%D0%B0 шаблон статија]. Во меѓувреме се учам да направам шаблон во ХТМЛ и ПХП за внесување на зборови и автоматско правење на Викиречник статии. Секоја помош е добредојдена, мислења посебно. Како ви се допаѓа новата главна страна и шаблонот? Што би требало да се додаде или одземе? Повелете со коментари во разговорите на Викиречникот.
 
Поздрав. ([[Корисник:Toci|Toci]] 00:00, 27 февруари 2008 (UTC))
287

уредувања