Разлика помеѓу преработките на „Јужна Каролина“

Додадени 78 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Менува lij:Carolinn-a do Sud)
 
[[Категорија:Сојузни држави од САД]]
[[Категорија:Поранешни Британски колонии]]
 
[[af:Suid-Carolina]]
2.148

уредувања