Разлика помеѓу преработките на „1978“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
 
== Родени ==
* [[25 јануари]] – [[Денис МењчовМењшов]], руски велосипедист
* [[28 февруари]] – [[Бенјамин Рајх]], австриски скијач
* [[11 март]] – [[Дидие Дрогба]], фудбалер од Брегот на Слоновата Коска