Разлика помеѓу преработките на „Социологија“

Додадени 34 бајти ,  пред 8 години
с (r2.7.3) (Робот: Менува yo:Ìṣeọ̀rọ̀àwùjọ; козметички промени)
* [http://www.sociologyprofessor.com/ Теории и теоретичари (на англиски)]
* [http://www.sociolog.com/ Водич за социологија (на англиски)]
* [[Андреј Коротаев|Korotayev A.]], Malkov A., Khaltourina D. ''Introduction to Social Macrodynamics: Secular Cycles and Millennial Trends.'' Moscow: URSS, 2006. ISBN 5-484-00559-0 [http://urss.ru/cgi-bin/db.pl?lang=en&blang=en&page=Book&list=14&id=37484].
 
== Наводи ==
11

уредување