Разлика помеѓу преработките на „Ласер“

Одземени 55 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Laser_sizes.jpg|right|thumb|200px|Ласерите варираат во големина од микроскопски диодни ласери (горе) со разни примени, сè до неодимиумски стаклени ласери со големина на фудбалско игралиште (долу) кои се користат за инерцијална фузија, истражувања за нуклеарни оружја и други висико енергетски експерименти поврзани со густина.]]