Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = --> {{Инфокутија Села во Егејска Македонија| | ...)
 
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија: Села во Егејска Македонија]]
 
[[bg:Крушево (Ном Сяр)]]