Пајажината на Шарлота (цртан филм): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Додава br:Charlotte's Web (1973 film)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава sl:Čudežna mreža)
с (r2.7.2) (Робот: Додава br:Charlotte's Web (1973 film))
[[zh-min-nan:Charlotte's Web (1973 nî tiān-iáⁿ)]]
[[bg:Паяжината на Шарлот (филм, 1973)]]
[[br:Charlotte's Web (1973 film)]]
[[ca:Charlotte's Web (pel·lícula de 1973)]]
[[cs:Šarlotina pavučinka (film, 1973)]]
5.331

уредување