Разлика помеѓу преработките на „Марко Маркато“

Одземени 33 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{Palmares start}}
;2005
: 1рв,1. Етапа 2, [[Трка околу Словенија]]
;2006
: 1рв,1. Етапа 4, [[Вуелта Чихуахуа]]
;2007
: 1рв,1. Етапа 5, [[Трка околу Ирска]]
: 2ор,2. ГП Пино Керами
: 2ор,2. [[Џиро дела Романа]]
;2009
: 3ет,3. Краен пласман, [[Трка околу Луксембург 2009|Трка околу Луксембург]]
::1рв,1. Пласман за млад возач
: 8ми,8. Краен пласман, [[Трка околу Полска]]
;2010
: 2ор,2. [[Џиро ди Тоскана]]
: 2ор,2. [[Копа Сабатини]]
: 8ми,8. [[Амстел Голд Рејс 2010|Амстел Голд Рејс]]
;2011
: 1рв,1. [[Тур де Вендеја]]
: 2ор,2. Краен пласман, [[Етоал де Бесеже]]
: 6ти,6. [[Дварс дор Вландерен]]
: 2ор,2. ГП Пино Керами
: 3ет,3. Етапа 4, [[Тур де Свис]]
: 3ет,3. Краен пласман, [[Трка околу Полска]]
: 2ор,2. [[Париз-Тур]]
;2012
: 1рв,1. Етапа 4, [[Етоал де Бесеже]]
{{Palmares end}}
 
 
* {{Cycling archives|16021|Marco Marcato}}
 
{{Возачи во Вакансолел-ДКМ}}
 
<!-- Metadata: see [[Wikipedia:Persondata]] -->