Разлика помеѓу преработките на „Роберт Кох“

Додадени 62 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава mzn:رابرت کخ)
с
[[Кохов кратер|Коховиот кратер]] на [[Месечина]]та е именуван по него. Наградата на Роберт Кох и Медалот на Кох се создадени во чест на микробиолозите кои прават исклучителни откритија или на оние кои придонесуваат за светското здравје на уникатен начин. Првиот негерманец кој го добил овој медал бил професорот [[Бил Хачинсон]] од Универзитетот Стратклид во [[Глазгов]], [[Шкотска]].
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кох, Роберт}}
[[Категорија:Германски научници]]
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за физиологија или медицина]]