Сент Џозеф (Барбадос): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: <table border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" align="right"> <tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">'''Статистика'''</th></tr> ...)
 
Нема опис на уредувањето
<TR valign=top><TD>Пратенички места</td><td>1
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">'''Мапа'''</th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Image:Barbados-Saint Joseph.png|right|Мапа на барбадосБарбадос покажувајќи ја парохијата Сент Џозеф]]
</td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">[[Административна поделба на Барбадос|Парохии на Барбадос]]</th></tr></table>
 
Парохијата '''Свети Џозеф''' е парохија на [[Барбадос]] на источната страна од островот. Во парохијата се наоѓаат две од многуте ботанички градини во државата - Цветната шума и градините Андромеда.
 
Главен и најголем град во парохијата е [[Батшеба, Сент Џозеф, Барбадос|Батшеба]].