Разлика помеѓу преработките на „Британска Империја“

с
r2.7.2) (Робот: Додава ilo:Imperio a Britaniko
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ast:Imperiu británicu)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ilo:Imperio a Britaniko)
[[hi:ब्रिटिश साम्राज्य]]
[[hr:Britansko Carstvo]]
[[ilo:Imperio a Britaniko]]
[[id:Imperium Britania]]
[[ia:Imperio Britannic]]
7.011

уредување