Знаме на Ватикан: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Знамето на Ватикан заедно со знамето на Швајцарија се единствените знамиња кои имаат фор...)
 
сНема опис на уредувањето
Знамето било прифатено на 7 јуни 1929 година. Истата година папата Пиј XI го потпишал и договорот со Италија за конечно решавање на прашањето за Папската држава.
[[image:Flag of the Vatican City.svg|thumb|right|250px|Знамето на Ватикан]]
[[Категорија:Национални симболи на Ватикан]]
 
 
[[bs:Zastava Vatikana]]