Call of Duty: World at War: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава el:Call of Duty: World at War)
Нема опис на уредувањето
|image = [[Податотека:Call of Duty 5 cover art.PNG|250px]]
|caption = [[Северна Америка|Северноамерикански]] омот
|developer=[[Treyarch]]<br />[[Certain Affinity]] <small>(некои картимапи за групно играње)</small>
|publisher = [[Activision]]
|designer = Маргарет Танг