Разлика помеѓу преработките на „Акад“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува bg:Акадска империя
с (r2.7.2) (Робот: Додава war:Imperyo Akkadnon)
с (r2.7.2) (Робот: Менува bg:Акадска империя)
[[ar:أكد]]
[[zh-min-nan:Akkad]]
[[bg:АкадскоАкадска царствоимперия]]
[[br:Impalaeriezh Akkad]]
[[ca:Imperi accadi]]
9.281

уредување