Лаут (грофовија): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2.195 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: {{Infobox Irish Place| name = лаут| gaeilge = Contae Lú | crest image =| map image = IrelandLouth.png | area = 820 km² | county town ...
(Нова страница: {{Infobox Irish Place| name = лаут| gaeilge = Contae Lú | crest image =| map image = IrelandLouth.png | area = 820 km² | county town ...)
(нема разлика)