Отвори го главното мени

Промени

Одземени 293 бајти ,  пред 11 година
с
Отстрането уредувањето на 79.125.220.128, вратено на последната верзија на SieBot
[[yi:גליד]]
[[zh:器官]]
Органите споени образуваат системи.Постојат органи за
-дишење
-варење
-крвоток
-движење
и слично.
Секој орган за себе врши одредена функција на човековото тело.