Малатија (покраина): Разлика помеѓу преработките

Одземени 19 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Province TR
|region = Анадолија
{{Шаблон:Провинции во Турција}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{coord|38|29|03|N|38|08|11|E|region:TR-44_type:adm1st|display=title}}