Разлика помеѓу преработките на „Ерзурум (покраина)“

Одземени 20 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Province TR
|region=Eastern Anatolia
'''Ерзурум ''' ([[турски јазик|турски]]: ''Erzurum'') е провинција во источна [[Турција]]. Административен центар на вилаетот е истоимениот град [[Ерзурум]] . Покраината има 958 875 жители (2006) и плоштина од 25 066 кв.км. Разделен е на 19 општини.
 
== Наводи ==
 
{{наводи}}
 
{{Шаблон:Турски провинции никулец}}