Интегрално коло: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава be:Інтэгральная схема
с (r2.6.4) (Робот: Додава war:Sirkito integrado)
с (r2.7.2) (Робот: Додава be:Інтэгральная схема)
[[ar:دارة متكاملة]]
[[bn:সমন্বিত বর্তনী]]
[[be:Інтэгральная схема]]
[[bg:Интегрална схема]]
[[bs:Integralno kolo]]
9.281

уредување