Пасха: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава pnb:پیساخ
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува th:ปัสคา)
с (Робот: Додава pnb:پیساخ)
[[no:Pesach]]
[[nn:Pesah]]
[[pnb:پیساخ]]
[[pl:Pesach]]
[[pt:Pessach]]
85.496

уредувања