Разлика помеѓу преработките на „Ѓумушхане (покраина)“

нема опис на уредувањето
с
'''Ѓумушхане''' ([[турски јазик|турски]]: ''Gümüşhane'') е покраина во северна [[Турција]]. Административен центар на вилаетот е истоимениот град [[Ѓумушхане (град)|Ѓумушхане]]. Покраината има 191.474 жители (2006) и површина од 6.575 км². Разделена е на 6 општини.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Турски провинции никулец}}