Булова функција: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава lv:Būla funkcija
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Funtzio boolear)
с (Робот: Додава lv:Būla funkcija)
[[it:Funzione booleana]]
[[kk:Буль (логикалық) функциясы]]
[[lv:Būla funkcija]]
[[nl:Booleaanse functie]]
[[ja:ブール関数]]
85.496

уредувања