Хавиер Ернандес: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
| currentclub = [[ФК Манчестер Јунајтед|Манчестер Јунајтед]]
| clubnumber = 14
| position = [[НапаѓачНапад (фудбал)|напаѓач]]
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[ФК Чивас Гвадалахара|Гвадалахара]]
| years1 = 2009–2011 | caps1 = 64 | goals1 = 26 | clubs1 = [[ФК Чивас Гвадалахара|Гвадалахара]]