Силициум диоксид: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува fa:سیلیسیم دی‌اکسید
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ps:سليكان ډای اکسايډ)
с (r2.7.2) (Робот: Менува fa:سیلیسیم دی‌اکسید)
[[es:Óxido de silicio (IV)]]
[[eu:Silizio dioxido]]
[[fa:سیلیسیم دی اکسیددی‌اکسید]]
[[fr:Silice]]
[[ko:이산화 규소]]
9.281

уредување