Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Додава eu:Esloveniako Errepublika Sozialista
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава fa:جمهوری سوسیالیستی اسلوونی)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава eu:Esloveniako Errepublika Sozialista)
[[en:Socialist Republic of Slovenia]]
[[es:República Socialista de Eslovenia]]
[[eu:Esloveniako Errepublika Sozialista]]
[[fa:جمهوری سوسیالیستی اسلوونی]]
[[fr:République socialiste de Slovénie]]
127.214

уредувања